Nasze DNA 🧬
O Fundacji
Fundacja Zaawansowanych Technologii równa się Młode Talenty w obszarze STEAM. To odpowiedzialny rozwój, edukacja i cyfryzacja, nauka, technologia i design, kontekst społeczny, przedsiębiorczość i innowacyjność w jednym - edukacja STEAM, projekty i startupy STEAM, rozwój oparty o STEAM.
Powstaliśmy w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby wywołane digitalizacją oraz przemiany społeczne. Od tego czasu z sukcesem tworzymy postęp nauki, startupy, ułatwiamy komercjalizację technologii oraz popularyzujemy STEAM i Młode Talenty w Polsce i na świecie.
Oferujemy Młodym Talentom wiedzę, inspirację, motywację, kontakt z ekspertami naukowymi i biznesowymi oraz wspieramy w dalszym rozwoju poprzez konkurs, akcelerację, mentoring, granty i staże. Nasze programy w wyjątkowy sposób łączą ze sobą kreatywność młodych i doświadczenie autorytetów, startupy i duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości.
Logo Fundacji
Nasze logo nie jest przypadkowe. Odzwierciedla naszą nieskończoną aktywność w obszarze STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics – Nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). Jest to trzecie przybliżenie Krzywej Hilberta, czyli takiej krzywej, która przechodzi przez wszystkie punkty płaszczyzny.
Chcemy być jak to logo – obecni, aktywni i zaangażowani wszędzie tam, gdzie są Młode Talenty, w edukację STEAM, w projekty STEAM i w rozwój społeczno-gospodarzy oparty o STEAM. Jesteśmy z Wami.
Historia Fundacji
Powstanie Fundacji
Założenie fundacji przez Władysława Halbersztadta
Pierwsze Explory
Pierwsza edycja Konkursu Explory w Warszawie
Gdynia Explory Week
Finał Explory wędruje do Gdyni i już tam zostaje 🙂
Rośniemy
Przenosimy GEW z wiosny na jesień każdego roku
Online
Pandemia nam nie straszna. Przechodzimy na wydarzenia i konkurs online
Explory Hybrid
To jest to! Explory w formule hybrydowej to więcej możliwości i szerszy zasięg
Nowy Program
Zaczynamy pracę nad nowym programem (stealth)
Talent Open
Rozpoczynamy akcelerację startupów STEAM 🙂
In memoriam David Hilbert (1862 -1943)
Musimy wiedzieć. Będziemy wiedzieć
Teza niemieckiego matematyka Davida Hilberta wygłoszona w sierpniu 1930 roku, na spotkaniu Towarzystwa Niemieckich Naukowców i Lekarzy w jego rodzinnym Królewcu, sprzeciwiająca się myśli Ignoramus et ignorabimus (łac. nie znamy i nie poznamy), sformułowanej przez niemieckiego zoologa Emila du Bois-Reymonda, jako podsumowanie poglądu, że człowiek ma ograniczone i nieprzekraczalne granice zdolności poznania przyrody.