Aby zachęcić Młodych Naukowców z całej Polski do zakładania własnych przedsiębiorstw w formie Start Up’ów, Fundacja Zaawansowanych Technologii postanowiła zrealizować we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim projekt „Przedsiębiorczy Młody Naukowiec”. Cel ten został osiągnięty poprzez realizację cyklu zajęć biznesowych dla młodzieży podczas Gdynia E(x)plory Week  25 i 27-28.03.2015 w Pomorskim Parku Technologicznym w Gdyni.

W ramach przygotowanych zajęć uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztacie z autoprezentacji, posłuchać dyskusji przedstawicieli polskiego i czeskiego start up’u, które osiągnęły sukces rynkowy oraz zdobyć wiedzę biznesową w trakcie szkoleń poprowadzonych przez Trenera Biznesu.

Uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę m.in. z: tworzenia biznesplanu, który osiągnie sukces; możliwości finansowania start-up’ów; ofert wsparcia finansowego na rynku czy dobrych praktyk początkującego przedsiębiorcy. Celem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest wspieranie Młodych Naukowców nie tylko na etapie rozwoju ich projektu naukowego, ale także w ich dalszym rozwoju, zwłaszcza biznesowym. Uczestnicy projektu utwierdzili nas w przekonaniu, iż takie zajęcia to bardzo dobry pomysł, podkreślając potrzebę uczestnictwa w podobnych szkoleniach i wartość wiedzy, jaką zdobyli. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy na nasze kolejne zajęcia!

 

PMN NBP 2015